ash has logged 119 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paper Heart

Paper Heart

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Box

The Box

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Vantage Point

Vantage Point

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Witness

Witness

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry