• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

  • Sylvie's Love

    ★★★