ashleigh has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Overboard

Overboard

1987
×
Read the review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

High on the Hog: How African American Cuisine Transformed America

2021
×
Edit this entry