• Our Father

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★