• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Slashening: The Final Beginning

    ★★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Die in a Gunfight

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Creating an Army of the Dead

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★★★★

  • Console Wars

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Owners

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★★

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Grizzly II: Revenge

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★★★★