Ashley has logged 190 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Val

Val

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
16
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry