Sort by

Ash ♥️ has logged 60 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Austenland

Austenland

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Boy

New Boy

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brothers

Brothers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nine Months

Nine Months

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lava

Lava

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Illusion of Bias

Illusion of Bias

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times At Conformity High

Bad Times At Conformity High

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry