Sort by

ash has logged 59 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Forky Asks a Question: What Is Cheese?

Forky Asks a Question: What Is Cheese?

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La luna

La luna

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
16
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Nyctophobia

Nyctophobia

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Nightwalk

Nightwalk

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coming Out

Coming Out

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eye Myth

Eye Myth

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry