• The Woman in the Window

    ★★

  • kid 90

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

  • A Black Rift Begins to Yawn

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Knocking

    ★★★

  • Strawberry Mansion

  • The Little Things

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

  • Holidate

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★½

  • A Secret Love

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

  • Underwater

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

  • Doctor Sleep

  • The Fall

  • Zombieland: Double Tap

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

  • Crawl

    ★★★★

  • Schemers

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Hellboy

  • The Silence