Ash has logged 27 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Win It All

Win It All

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chloe

Chloe

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry