Ash has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
09
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
House of Wax

House of Wax

1953
×
Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lady of the Manor

Lady of the Manor

×
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
Edit this entry  
08
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Edit this entry  
01
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
01
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
30
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
12
kid 90

kid 90

2021
×
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Black Rift Begins to Yawn

A Black Rift Begins to Yawn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
24 Frames

24 Frames

2017
×
Read the review Edit this entry