Sort by

ashokk has logged 31 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hello!

Hello!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kho Kho

Kho Kho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seobok: Project Clone

Seobok: Project Clone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yuvarathnaa

Yuvarathnaa

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Road Home

The Road Home

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Karnan

Karnan

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pagglait

Pagglait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joji

Joji

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mandela

Mandela

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
United 93

United 93

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sulthan

Sulthan

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Irul

Irul

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Soul

The Soul

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry