Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Panchatanthiram

Panchatanthiram

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trinity Is Still My Name

Trinity Is Still My Name

1971
×
★★★
Edit this entry  
18
Enai Noki Paayum Thota

Enai Noki Paayum Thota

2019
×
★½
Edit this entry  
16
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dharala Prabhu

Dharala Prabhu

2020
×
Edit this entry  
14
Mankatha

Mankatha

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hello, My Name Is Frank

Hello, My Name Is Frank

2014
×
★½
Edit this entry  
13
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★
Edit this entry  
11
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Extraordinary Measures

Extraordinary Measures

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★
Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Always

Always

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blended

Blended

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Rango

Rango

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Daylight

Daylight

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry