Sort by

Ash has logged 55 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
03
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry