Sort by

ash has logged 58 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gravity

Gravity

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thanks for Sharing

Thanks for Sharing

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry