Ash has logged 47 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
21

21

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry