Sort by

Ash has logged 82 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bee Gees - In Our Own Time

Bee Gees - In Our Own Time

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Area 51

Area 51

2015
×
Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Beckoning

The Beckoning

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts

Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In-Between

In-Between

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Years in Tibet

Seven Years in Tibet

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dukun

Dukun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry