Sort by

Ash has logged 78 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Open Season: Scared Silly

Open Season: Scared Silly

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Nim's Island

Nim's Island

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunted House on Kirby Road

The Haunted House on Kirby Road

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry