Sort by

ash has logged 107 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Just Married

Just Married

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Nadja in Paris

Nadja in Paris

1964
×
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
V.I.P.

V.I.P.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two for the Road

Two for the Road

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Muriel, or the Time of Return

Muriel, or the Time of Return

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rock Star

Rock Star

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Replicas

Replicas

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Accidental Detective 2: In Action

The Accidental Detective 2: In Action

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry