RSS feed for Ash

Ash has logged 40 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daybreak Express

Daybreak Express

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bobby Bumps Starts for School

Bobby Bumps Starts for School

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deer Boy

Deer Boy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Edit this entry  
28
Just Friends

Just Friends

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sahara

Sahara

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tau

Tau

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Search of Fellini

In Search of Fellini

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
National Treasure

National Treasure

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
GORED

GORED

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Read the review Edit this entry