Ashton has logged 44 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Giver

The Giver

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saints Rest

Saints Rest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Choice

The Choice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nobody Walks

Nobody Walks

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Snowman's Pass

Snowman's Pass

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
The Pregnancy Pact

The Pregnancy Pact

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life Like

Life Like

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Sam

Good Sam

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
LOL

LOL

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry