Ashton has logged 559 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Aviva

Aviva

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cordelia

Cordelia

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Incident at Restigouche

Incident at Restigouche

1984
×
★★★★
Edit this entry  
11
Remember Africville

Remember Africville

1991
×
Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Prairie Home

My Prairie Home

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
New Jerusalem

New Jerusalem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mother

The Mother

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girls! Girls! Girls!

Girls! Girls! Girls!

1962
×
★★
Read the review Edit this entry