• The Adam Project

    ★★

  • Bheeshma Parvam

    ★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★½

  • Uncharted

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Minnal Murali

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Anonymously Yours

    ★½

  • Mixtape

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Meskina

    ★★

  • Malik

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Boss Level

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Together Together

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★

  • Kaagaz

  • AK vs AK

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Work It

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Krishna and His Leela

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½