Sort by

Jessica has logged 165 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Casper

Casper

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stephanie

Stephanie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry