• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

  • X

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

  • The Making of: The French Dispatch

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Moonfall

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hell Hath No Fury

    ★★★

  • Red Notice

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Stunted

  • Eternals

    ½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Bingo Hell

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Mad Women's Ball

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Happening

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Procession

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • Free Guy

  • Demonic

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Cursed

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★★

  • Vortex

    ★★½

  • Nitram