Asim Pollard has logged 100 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Watcher

The Watcher

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Take the 10

Take the 10

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
iBoy

iBoy

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eye Contact

Eye Contact

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matchbreaker

The Matchbreaker

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Last Season

After Last Season

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Young Messiah

The Young Messiah

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry