Sort by

Asim Pollard has logged 452 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
All My Life

All My Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Majestic Christmas

A Majestic Christmas

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Stand

The Stand

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Centigrade

Centigrade

2020
×
★½
Edit this entry  
11
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Extreme Days

Extreme Days

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
30 Rock: A One-Time Special

30 Rock: A One-Time Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry