• Coco

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Suicide Squad

  • Anthropoid

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Walk

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • The Gift

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

    ★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • John Wick

    ★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★½

  • A Separation

    ★★★★★

  • Take Shelter

    ★★★★½

  • True Grit

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • A Serious Man

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Defiance

    ★★★½

  • Valkyrie

    ★★★½

  • Milk

    ★★★

  • Bronson

    ★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • The Kingdom

    ★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • Rescue Dawn

    ★★★½

  • Babel

    ★★★½

  • Inside Man

    ★★★