• The Northman

    ★★★★

  • House Comes with a Bird

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Annette

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • The Rabbit Hunters

  • Emma.

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The King

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½