Sort by

aslansrkk has logged 54 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Where Is the Friend's House?

Where Is the Friend's House?

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear and Desire

Fear and Desire

1952
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry