Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Edit this entry  
30
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Earwig

Earwig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
But

But

2022
×
Edit this entry  
18
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Working Girls

Working Girls

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Ela and Hilmi with Ali

Ela and Hilmi with Ali

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zuhal

Zuhal

2021
×
Edit this entry  
17
Love, Deutschmarks and Death

Love, Deutschmarks and Death

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Your Wild Dogs Want Freedom

Your Wild Dogs Want Freedom

2022
×
Edit this entry  
17
Göl Kenarı

Göl Kenarı

2021
×
Edit this entry  
17
The Night Generation

The Night Generation

2021
×
Edit this entry  
17
Tell Me About Your Darkness

Tell Me About Your Darkness

2022
×
Edit this entry  
17
Benden Korkmana Gerek Yok

Benden Korkmana Gerek Yok

×
Edit this entry  
17
Plastic Dream

Plastic Dream

2021
×
Edit this entry  
17
Yaban

Yaban

2022
×
Edit this entry  
17
Larva

Larva

2022
×
Edit this entry  
17
Steve & Steve

Steve & Steve

2021
×
Edit this entry  
17
Mukavemet

Mukavemet

2022
×
Edit this entry  
17
A Night in Four Parts

A Night in Four Parts

2022
×
Edit this entry  
17
Together, We Shall Die

Together, We Shall Die

2021
×
Edit this entry  
17
The Last Birds of Passage

The Last Birds of Passage

2021
×
Edit this entry  
17
Ela and Hilmi with Ali

Ela and Hilmi with Ali

2022
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Four Walls

The Four Walls

2021
×
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Aferim!

Aferim!

2015
×
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
CODA

CODA

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Girls at 12

Girls at 12

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Film About a Woman Who…

Film About a Woman Who…

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Joyce at 34

Joyce at 34

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lingui, The Sacred Bonds

Lingui, The Sacred Bonds

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Between Dog and Wolf

Between Dog and Wolf

2020
×
★★★½
Edit this entry