• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Normal People

  • The Woman Who Ran

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • L'Observateur

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • Shako Mako

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Taylor Swift: The Road to Reputation

  • Maniac

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Purl

  • Burning

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Life Isn't Beautiful