Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Congress

The Congress

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Dark Star: HR Giger’s World

Dark Star: HR Giger’s World

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Blood of Heroes

The Blood of Heroes

1989
×
★★★
Edit this entry  
28
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lost Angelas

Lost Angelas

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Cool World

Cool World

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★½
Edit this entry  
10
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mobile Suit Gundam 0083: Afterglow of Zeon

Mobile Suit Gundam 0083: Afterglow of Zeon

1992
×
★★★
Edit this entry  
29
Gandahar

Gandahar

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★½
Edit this entry  
04
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gamemaster

Gamemaster

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★½
Edit this entry  
14
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Wheels

Wheels

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry