• Don't Look Up

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Ava

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½