RSS feed for Aspera
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★★
Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
28
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Left Handed Gun

The Left Handed Gun

1958
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pat Garrett & Billy the Kid

Pat Garrett & Billy the Kid

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Perfection

The Perfection

2018
×
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry