RSS feed for Aspera

Aspera has watched 19 westerns.

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★½

  • Heaven's Gate

    ★★★★★

  • Pat Garrett & Billy the Kid

    ★★★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★★

  • The Ballad of Cable Hogue

    ★★★★★

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★½

  • A Fistful of Dollars

    ★★★★½

  • The Left Handed Gun

    ★★★★

  • The Man from Laramie

    ★★★★★

  • Johnny Guitar

    ★★★★★

  • Winchester '73

    ★★★★★

  • Pursued

    ★★★★★

  • My Darling Clementine

    ★★★★★