RSS feed for Aspera
  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • At War

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • 3 Faces

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Loro 2

    ★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Loro 1

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Mute

    ★★

  • Boys Cry

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • There Is No Place Like Home

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • La linea verticale

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Place

  • Terrified

  • Coco

    ★★★★½

  • Wonder Wheel

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Jane

  • I Love You, Daddy

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Love and Bullets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Happy End

    ★★★½

  • Lucky

    ★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★½

  • Closeness

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½