• The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Save Ralph

  • Hourglass

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Boy and the Ball

    ★★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★½

  • The Present

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Turning Point

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Who Killed Malcolm X?

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

    ★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Noura's Dream

    ★★★½

  • Mosul

    ★★★★

  • K-12

    ★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★

  • Hair Love

    ★½

  • The Lion King

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★½

  • Daddy

    ★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Papicha

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Wine Country

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★½

  • Shazam!

    ★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★½