Asala has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Guerre sans images. Algerie, je sais que tu sais

Guerre sans images. Algerie, je sais que tu sais

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Papicha

Papicha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Land

The Land

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Sin

The Sin

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightingale's Prayer

The Nightingale's Prayer

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★★
Edit this entry