RSS feed for Mike
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
29
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Porndemic

Porndemic

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Midnight

Midnight

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
19
(My) Truth: The Rape of 2 Coreys

(My) Truth: The Rape of 2 Coreys

2020
×
Edit this entry  
18
Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Gits

The Gits

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Woodstock

Woodstock

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
★★
Edit this entry  
01
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
Edit this entry  
22
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
VFW

VFW

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
VFW

VFW

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Edit this entry