• Squid Game

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Stalker

    ★★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • August in the Water

    ★★★★½

  • Harakiri

    ★★★★½

  • Secret Sunshine

    ★★★★

  • Sex, Lies, and Videotape

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Breathless

    ★★★★

  • The Wayward Cloud

    ★★★★★

  • 3-Iron

    ★★★★

  • All That Jazz

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Come and See

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★