Sort by
  • The Hand of God

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

  • Petite Maman

  • CODA

    ★★★★

  • Fantasme

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Waiting

  • L'autre moi

  • Little Women

    ★★★½

  • Tune in for Love

    ★★★½

  • Hair Love

  • The Moments I Miss

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Yesterday

  • The Peanut Butter Falcon

  • Honeyland

    ★★★★

  • Our Kind of Love

  • Bohemian Rhapsody

  • On Your Wedding Day

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ash Is Purest White

  • Happy Valentine's Day

  • Deliha 2

  • Happiness

  • Turkish Dance School

  • Wonder

    ★★★★

  • The Battle of Algiers, a Film Within History

  • Coco

  • The Mountain Between Us

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Loveless

    ★★★★

  • Blue Jay

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Piper

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • Aquarius

    ★★★★

  • Paterson

    ★★

  • The Second Night

    ★★★★★

  • Zootopia

  • Delibal

    ★★★

  • The Dressmaker

  • Room

  • The Beauty Inside

    ★★★½

  • Kaili Blues

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Paper Towns

  • Inside Out

  • Mustang

  • The Age of Adaline

  • L'Oranais

    ★★

  • Deliha

  • Interstellar

  • Love, Rosie

  • Before We Go

  • The Theory of Everything

  • The One I Love

  • Lila

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Ida

    ★★★½

  • Her

    ★★★★