• Domino

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Madonna and the Breakfast Club

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Close

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Amityville Murders

    ★★½

  • Starfish

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • Slender Man

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Action Point

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • The New Romantic

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Summer '03

    ★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Blockers

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Transit

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Hellraiser: Judgment

    ★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Tully

    ★★½

  • Ophelia

    ★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hal

    ★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Early Man

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • The Tale

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • American Animals

    ★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Night Comes On

    ★★★