RSS feed for Alice

Alice has logged 10 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El Sur

El Sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Under Capricorn

Under Capricorn

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Scarlet Letter

The Scarlet Letter

1926
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Man from Laramie

The Man from Laramie

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beast from 20,000 Fathoms

The Beast from 20,000 Fathoms

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry