Sort by

David has logged 34 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
200

200

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Stranger in Town

Stranger in Town

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho City

Psycho City

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Animation Time

Animation Time

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fermat's Last Theorem

Fermat's Last Theorem

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Apotheosis

Apotheosis

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Olympiad

Olympiad

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pixillation

Pixillation

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kinesis

Kinesis

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Animation Time

Animation Time

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Euphoria

Euphoria

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
7362

7362

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Divisional Articulations

Divisional Articulations

2017
×
Edit this entry  
24
Fantasy

Fantasy

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wind Sounds

Wind Sounds

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Christopher Tree

Christopher Tree

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Percussion Sounds

Percussion Sounds

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stranger in Town

Stranger in Town

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
String Sounds

String Sounds

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
In the Land of Owl Turds

In the Land of Owl Turds

1987
×
★½
Edit this entry  
22
Silence = Death

Silence = Death

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★
Edit this entry  
16
Behind Every Good Man

Behind Every Good Man

1966
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mona's Candle Light

Mona's Candle Light

1950
×
Edit this entry  
13
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Fractals: An Animated Discussion

Fractals: An Animated Discussion

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbecue Brawl

Barbecue Brawl

1956
×
★½
Edit this entry  
07
The Cat Concerto

The Cat Concerto

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Baby Butch

Baby Butch

1954
×
★★½
Edit this entry  
07
Mice Follies

Mice Follies

1954
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry