• They/Them

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Umma

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • After We Fell

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Deer King

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Oslo

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Voyagers