Sort by

julie has logged 31 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
06
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★½
Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pooh's Heffalump Halloween Movie

Pooh's Heffalump Halloween Movie

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Casper

Casper

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry