Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Saving Paradise

Saving Paradise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Knower: Younis's Return

The Knower: Younis's Return

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Not Me

Not Me

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Great White

Great White

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
F9

F9

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
last night i dreamt that somebody loved me

last night i dreamt that somebody loved me

2020
×
Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry