Sort by

Ceren 🌿 has logged 62 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All the Real Girls

All the Real Girls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Phone Call

The Phone Call

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Other People

Other People

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adopted

The Adopted

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reprise

Reprise

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Someone, Somewhere

Someone, Somewhere

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Things We Lost in the Fire

Things We Lost in the Fire

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Breathless

Breathless

1960
×
Read the review Edit this entry  
16
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grandma

Grandma

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peter Bell

Peter Bell

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
JJ+E

JJ+E

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Daphne

Daphne

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry