Aubrey has logged 385 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Firebird

Firebird

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry